КІКБОКСИНГ
КІКБОКСИНГ (англ. Kickboxing, від kick – удар, стусан і boxing – боксування) – вид спортивного єдиноборства, що поєднує бокс і прийоми ногами, запозичені зі східних єдиноборств. Іноді його називають «бокс з ногами» або «карате в рукавичках».
Стиль східних бойових мистецтв Джіт Кун До був створений Брюсом Лі. Його назва перекладається як «шлях випереджаючого кулака». На даний момент це досить популярний вид бойових мистецтв, його викладають майже у всьому світі. Брюс Лі вважав кращим називати Джіт Кун-До методом ведення бою, а не стилем бойових мистецтв. На його думку, цей метод можна використовувати в будь-якому іншому виді єдиноборств. Спочатку він був призначений для самооборони, наприклад, в бою на вулиці.
Техніка бою Джіт Кун-До включає в себе багато видів єдиноборств: Тай Чи, Кунг-фу, Джиу-джитсу, філіппінський і англійський бокс. Цей метод узагальнює різні стилі і техніки, витягує з кожного стилю самі стрімкі і найбільш дієві удари. Використовуючи елементи різних єдиноборств, Брюс Лі удосконалив їх, правильно поєднуючи і максимально спрощуючи деякі з технік. З англійської «кікбоксінг» перекладається як «поєдинок руками і ногами», що і застосовується в кікбоксингу.
Бокс (boxing) – контактний вид спорту, єдиноборство, в якому спортсмени наносять один одному удари кулаками в спеціальних рукавичках. Рефері контролює бій, який триває до 12 раундів. Перемога боксера в разі, якщо суперник збитий з ніг і не може піднятися протягом десяти секунд (нокаут) або якщо він отримав травму, яка не дозволяє продовжувати бій (технічний нокаут). Якщо після встановленої кількості раундів поєдинок не був припинений, то переможець визначається оцінками суддів. Сучасний бокс з’явився в Англії на початку XVIII століття. Бокс є олімпійським видом спорту.
Переваги занять кікбоксингом.
Тренування можуть проходити в парі або без пари. На заняттях в якості обладнання використовуються різні рухомі та нерухомі об’єкти: щити, подушки, маківари і ін. Вправи на гнучкість роблять удари якісними і точними. Все це сприяє розвитку красивою мускулатури і тіла.
Розвитку швидкості і витривалості сприяє комплекс різноманітних вправ. До їх переліку входять: віджимання, випади, присідання, відпрацювання ударів ногами і руками і т.д. Активність і рухливість спортсмена на рингу покращує його моторику і розвиває швидкість.
Для розвитку координації і підвищення точності ударів передбачені заняття зі швидкісною грушею. Аеробні та анаеробні тренування проводяться одночасно, не залежно від різновиду кікбоксингу. Анаеробні заняття або кардіотреніровки включають стрибки зі скакалкою, аеробні – біг. Різноманітні вправи і тренування стануть в нагоді не тільки в спорті, але і в звичайному житті, як профілактичний засіб від стресів.
Разом, заняття кікбоксингом розвивають дитину фізично: зміцнюють плечовий пояс, м’язи рук і преса. Це допомагає поліпшити реакцію, координацію, гнучкість, рівновагу і спритність. Крім фізичного розвитку, тренування вдосконалюють внутрішні якості: дають впевненість в собі, допомагають долати труднощі. А ще дитина вчиться прийомам самооборони.
У нас заняття проводяться під керівництвом добровільного спортивного клубу з кікбоксингу “Іппон”. Клуб став діяти на початку 1998-го року. Близько його витоків стояли тренери Рощин Павел Богданович і Ковеня Роман Леонідович. Основи техніки були запозичені з стилю Брюса Лі «Джіт Кюн До» і класичного боксу. Клуб регулярно брав участь у чемпіонатах України, Європи, Світу, і в безлічі інших турнірів. За роки виступу учасники клубу брали участь в змаганнях на території Великобританії, Австрії, Німеччини, Словенії, Ірландії, Хорватії, Іспанії, Литви та Латвії.