Сауна – хороший засіб боротьби з втомою, досить швидко відновлює фізичну працездатність, допомагає зганяти вагу, служить для профілактики простудних захворювань.

 

Під її впливом відбуваються значні позитивні зрушення в серцево-судинній системі. Вплив сауни на серцево-судинну систему можна порівняти з впливом бігу на дистанцію 3000 м. Справа в тому, що неминуче під впливом температури розширення кровоносних судин покращує периферичний кровопостачання і змушує серцевий м’яз працювати швидше і ефективніше. Необхідність підтримки всередині організму постійної температури запускає природний процес детоксикації. При цьому посилений за рахунок розширилися судин кровоток допомагає виводити токсини навіть із самих важкодоступних областей, таких як кістки і додаткові пазухи носа. Крім того, в сауні значно швидше виводиться накопичилася молочна кислота в м’язах, а значить, і відновлення після тренування відбувається в прискореному темпі кровообігу, так як організм намагається підтримувати постійну базальну температуру. А самі м’язи після сауни тим часом звільняються від отриманого стресу. Сауна забезпечує полегшення при болях у м’язах і суглобах, що виникають після навантажень, викликає емоційний заспокоєння, поглиблює сон, покращує апетит, що призводить до хорошого настрою і самопочуття. До речі, після відвідин сауни та здорового сну болю в м’язах після тренування, швидше за все, Ви навіть не відчуєте!

 

Гаряче повітря дуже добре впливає на дихальну систему, очищаючи дихальні шляхи. Також, до позитивних аспектів відносяться рухливість хребетних суглобів, за рахунок цього дихати стає легше і вільніше.

 

Під час відвідування сауни значно підвищується імунітет. Люди, які регулярно відвідують сауну, набагато менше застуджуються і підхоплюють ГРВІ. А гаряча температура сауни сприяє виробленню лейкоцитів, які борються з інфекціями і бактеріями.

 

Сауна гарантує потужний розслабляючий ефект – ось ще одна причина, по якій лікарі рекомендують пар для професійних спортсменів. Візити в баню забезпечують тонізуючу дію на центральну нервову систему, знижується не тільки фізичне, а й моральне напруження.

 

Однак бувають ситуації, коли відвідування лазні протипоказано. Ходити в сауну категорично заборонено після перенесених інфарктів, при всіх формах гіпертонічної хвороби, які супроводжуються серцевою, іноді нирковою недостатністю. Слід пам’ятати, що відвідувати сауну строго заборонено при сильному перевтомі, після надмірного вживання алкогольних напоїв, після прийому великої кількості їжі, перед сном. Варто неодмінно подумати про протипоказання відвідування сауни людям, що страждають на виразкову хворобу. У всіх цих випадках слід утриматися від відвідування абсолютно будь-яких парилень. Часом наявна схильність до кровотеч або недокрів’я є підставою для протипоказання до будь-яких банно-парним процедурам. Важливим протипоказанням сауни можна вважати будь-які онкологічні захворювання, туберкульоз, бронхіальну астму, епілепсію, запальні процеси на шкірному покриві. Всі перераховані вище захворювання однозначно вважаються тими недугами, які автоматично перетворюють відвідування парильні в незмінне табу. Чи не рекомендовано відвідування сауни маленьким дітям, які не досягли п’ятирічного віку. Відвідування сауни протипоказано і людям, яким не рекомендується за станом здоров’я приймати сонячні ванни. Неодмінно слід відмовитися від відвідування сауни, якщо на ваших підошвах з’явилися тріщини.

 

Але навіть якщо у Вас немає ніяких протипоказань, варто прийняти до уваги декілька корисних порад про те, як правильно паритися після тренування. Сауну необхідно відвідувати обережно і тільки після консультації з лікарем, а також в залежності від тренувальних періодів у спортсмена. Основні правила такі:
1. У підготовчому режимі рекомендовано «спілкування з парою» 2-3 рази в тиждень – після тренувань або в дні, коли тренування – менш інтенсивні.
2. У період перед спортивними змаганнями парилка рекомендована також 2-3 разів на тиждень, але тривалість перебування в сауні не повинна перевищувати 1 годину (передбачає близько 2-3 заходів).
3. У перехідні періоди між тренуваннями сауна рекомендована від 3 до 7 разів на тиждень. У такі дні можна собі дозволити і більш 4 заходів в парну протягом 2-3 годин.
4. Під час занять інтенсивно виділяється піт, тому вплив високої температури відразу після тренування підвищує ризик зневоднення. Обов’язково випийте не менше 700 мл води перед тим, як заходити в парилку.
5. Не перевищуйте рекомендованого часу перебування в сауні. Для сухих саун «поріг» становить 15-20 хвилин.
6. Сідаючи в сауні, обов’язково використовуйте рушник. Для громадських лазень і саун це необхідна вимога гігієни.
7. Якщо раптом Ви відчули себе погано, негайно виходьте з парилки, навіть якщо тільки що зайшли.
8. Вийшовши з парної, приділіть час розтягування м’язів, щоб видалити залишки молочної кислоти, і відпочиньте деякий час, перш ніж залишати фітнес-клуб. Відмінним рішенням стане чашечка зеленого чаю, випита в фітнес-барі. Для відновлення водного балансу підійде і звичайна вода без газу. А ось алкоголь після тренування вживати не варто.

 

Таким чином, сауна рекомендована спортсменам різних вікових категорій для загартовування, підтримки форми і зняття напруги після змагань. Але перед її відвідинами обов’язково слід проконсультуватися з тренером і спортивним лікарем.

 

У нашому клубі діє такий режим роботи сауни:

 

Парні числа – ж;
Непарні числа – м.
Режим роботи: 9.00 – 21.30

 

Ціна за 1 годину відвідування для абонементів групових занять – 200 грн. Кількість відвідувачів не більше 6 чол.

 

Для абонементів тренажерного залу кількість безкоштовних відвідувань:
Абонемент на 1 міс – 4 шт
Абонемент на 3 міс – 15 шт
Абонемент на 6 міс – 30 шт
Абонемент на 12 міс – 60 шт.
Додаткове відвідування сауни – 200 грн за годину. Кількість відвідувачів не більше 6 чол.

 

Для клієнтів клубу без карти (абонемента) відвідування сауни- 200грн за годину.
Кількість відвідувачів не більше 6 чол.