СТРЕТЧИНГ
Stretching (Стретчинг) – це система вправ, основна мета яких – розтяжка зв’язок і м’язів, а також підвищення гнучкості тіла. Це не просто можливість сісти на шпагат. Є велика кількість вправ, спрямованих на розтяжку м’язів шиї, рук, спини, ніг, а також технік, спрямованих на підвищення пластичності суглобів і розтяжки глибоких м’язів. Стретчинг дозволяє підвищити загальну рухову активність людини, що завжди сприятливо впливає на суглоби і служить відмінною профілактикою крихкості кісток. Розтяжка зміцнює серце, дихальну систему, підвищує температуру тіла і м’язів. Розтяжки потрібні і при релаксації – вони притупляють біль, виникнення яких можливе після тренування.
Заняття стретчингом – це один з найбільш гармонійних видів фітнесу. А якщо у Вас зайва вага або, навпаки, недолік ваги і сили, вправи на гнучкість допоможуть швидше досягти бажаної форми. Вони досить енерговитратних і розвивають дуже важливий внутрішній шар м’язів (особливо вздовж хребта). Ці м’язи можна розвинути більше нічим, крім стретчинга, пілатесу або йоги. Але саме від цих м’язів багато в чому залежить успіх в реальних силових і жиросжигающих тренуваннях, так як вони забезпечують потрібний баланс в хребті (немає травм, болю і розтягувань), роблять еластичними зв’язки і м’язи.
Важко переоцінити користь стретчинга для людей після 40 років, коли починають відчуватися вікові зміни в суглобах (легко травмуються), в хребті, які проявляються і в загальній “деревянности”. Саме стретчинг – те, що потрібно в цьому випадку. Отже, регулярні вправи на гнучкість і розтяжку це: опрацювання всіх м’язів тіла, навіть тих, які під час звичайних занять у фітнес-залі не працюють; усунення напруги і больових відчуттів в різних частинах тіла шляхом зняття м’язових і нервових блоків; стимуляція серцево-судинної системи: особливо корисна в цьому сенсі активація периферичних артерій і вен, що усуває застійні явища і запобігає таким хворобам як атеросклероз, тромбоз; омолодження тіла шляхом повернення йому природною гнучкості; завжди пряма постава і підтягнутий, стрункий вид; поліпшення настрою, підвищення самооцінки, відчуття комфорту і задоволення.