СУЧАСНА ХОРЕОГРАФІЯ (ДЛЯ ДІТЕЙ) 

Сучасна хореографія – це мистецтво танцю, яке остаточно сформувалося на заході в 20-і роки XX століття. Воно включає в себе безліч сучасних танцювальних напрямків, які всіляко доповнюють один одного і кожне з яких в різній мірі покращує розтяжку, грацію, гнучкість і пластичність; вірно починають функціонувати всі м’язи і суглоби; стає чудовою координація; розвивається почуття ритму.

Найпопулярніші з них: контемп, хіп-хоп, гоу-гоу, джаз-модерн, джаз, фанк і так далі.

Хіп-хоп – це символ сучасної молодіжної культури, який завжди буде залишатися актуальним. В якості основних елементів даного танцю виступають всілякі стрибки, падіння, трюки, а також злагоджені руху під ритмічну мелодію. Хіп-Хоп вважається дуже динамічним стилем, причому основний акцент в ньому відводиться деяким певних частин тіла, а також рухам зі звичайної повсякденному житті. Хіп-хоп виступає в ролі унікального і неповторного напрямки в танцях, що пропагує свободу, а також відкрите протиставлення себе цілому світу. Саме з цієї причини вільними для нього вважаються не тільки руху, але і одяг танцюристів.

Сучасна хореографія – це, по суті, об’єднання спортивного та естетичного почав в танці, танцювальне мистецтво в усіх різновидах, від балету до сучасного танцю. Яскравим прикладом цього є напрям “джаз-модерн”, що поєднує в собі технічну пластику з експресивною емоційністю рухів. Цей стиль відрізняється частою відсутністю чіткого ритму і орієнтуванням на музичні акценти.

Модерн-танець з’явився як якийсь протест проти балету, проти казковості його форм. Для кожного представника танцю модерн не є головною форма, важливо було донести до глядача певний сенс, переживання, емоції. Це по-справжньому красивий, естетичний вигляд танцю, наповнений глибокою філософією.

Однією з вищих форм розвитку модерну є Контемп. Контемпорарі – це танцювальний напрямок, основою якого є модерн. Його можено описати як величезний крок танцю вперед, назустріч свободі від умовностей і кордонів. Цей стиль поєднує в собі будь-які танцювальні напрямки, які в поєднанні з музикою покликані служити єдиній меті – повністю і достовірно передати внутрішній стан танцюриста.

Багато що почерпнула сучасна хореографія і з культури афроамериканських гетто, яка в кінці двадцятого століття почала набувати масову популярність. Крамп, хаус, хіп-хоп, брейк-данс, LA, вакінг, Папінго – це далеко не всі стилі, які подарувала нам культура вуличних танців.

Характерна риса творів сучасної хореографії – їх безсюжетність. Танцюристи передають емоцію, форму, стан. Звідси і виникає особлива, відмінна від класичної, естетика танцю.

Різноманітні напрямки сучасної хореографії, безумовно, дуже багатьом припадуть до душі, і дітям, і підліткам, і дорослим. Кожен з напрямків по-своєму дуже цікаво, проте, їх комплекс надає максимально сприятливий ефект, збагачуючи і взаємно доповнюючи один одного.

Танцювальні рухи дають Вашій дитині позитивний настрій, впевненість в собі, заряд енергії, добре розвиває фізично. Сучасні танці дозволяють маленькій людині отримувати впевненість в колі однолітків, бачити в сучасній культурі краще і позитивне, а також бути спортивним, підтягнутим і енергійним.

Ми будемо включати в себе різні стилі танців. Найголовніше – класика. Вона дуже важлива, дає основу для будь-якого стилю танцю, робить дитину більш пластичним, вчить дотягувати ногу, стопу, робить правильну поставу у дитини. Джазовий танець – це вже трохи інша статичність, більш чіткі лінії рук і ніг. Контемпорарі – танець, який з’єднує це все докупи, він більш плавний і развалистой. Все це буде розвивати в дитині універсальність, щоб дитина могла бути і зібраним і розслабленим, а в якийсь момент жорстким і напруженим. Крім цих стилів, будемо пробувати більш активні стилі, відштовхуючись від бажань дітей.